Ukážka z novej skladby Jaroslava Hrušku

Pre Teba mami

player

Všetci anjeli hrajúV decembri 2010 vyšlo nové CD pod názvom Všetci anjeli hrajú. Je na ňom 17 piesní, ktoré môžu potešiť milovníka širokého žánru.

>> čítaj viac

Všetci anjeli hrajú Jaroslav Hruška

Tvorba filmovej, reklamnej a vážnej hudby podľa požiadaviek na objednávku.

>> čítaj viac

Najnovšie videá

video
O mne

Ján HruškaSpievam vlastne od svojich mladých rokov, to sú časy, keď každému boli idolom Beatles, Tom Jones, ABBA, Elvis Presley a mnoho ďalších, ktorí formovali môj záujem k hudbe a k spevu, ktorý vo mne zotrval dodnes.

Spieval som v mnohých hudobných skupinách, podľa toho, kam ma osud a profesia zaviali a môžem povedať, nehľadiac na kvalitu jednotlivých muzikantov a skupín, že od každého, s kým som sa v hudobnej sfére v živote stretol, som sa veľa naučil.

Profesionálnejšie som sa začal zaoberať hudbou až keď môj syn Jaroslav študoval na Súkromnom konzervatóriu Dezidera Kardoša v Topoľčanoch a na Akadémii umení v Banskej Bystrici. Dnes, ako absolvent Akadémie umení v odbore kompozícia, je autorom väčšiny mojich piesní, texty si zväčša skladám sám.

Účinkoval som aj v zahraničí – v Španielsku s orchestrom Pavla Hromadu, v Nemecku, Taliansku, Poľsku a v Chorvátsku.

Od roku 2001 sme vydali v spolupráci so synom Jaroslavom, manželkou Máriou, Olšiakovcami, agentúrou Akcent a vydavateľstvom Monitor/EMI sedem albumov. Ukážky z nich si môžete vypočuť v časti diskografia.

Žáner piesní, ktoré spievam, je rôznorodý – „rozškatuľkovanie“ hudby na rôzne kategórie urobili ľudia, ktorí inklinovali v rôznom čase k momentálne módnym „letiacim hitom“. Podľa mňa existujú len dve kategórie hudby – „dobrá a zlá“ – a z toho si musí poslucháč vybrať sám.

Za to, že som sa mohol v živote venovať hudbe popri všetkých povinnostiach, ktorým ma život vystavil, vďačím mojej manželke Márii a môjmu synovi Jaroslavovi a tiež ľuďom, ktorí ma v tomto úsilí podporujú.

Vďaka takýmto ľuďom – priateľom bez závisti – moje piesne znejú na vlnách Slovenského rozhlasu, rádia Beta, Lumen a mnohých ďalších.

Som rád, že som mohol pozdraviť svojimi vystúpeniami poslucháčov a divákov aj cestou televíznych relácii, ako sú Senzi Senzus, Chalupárium, Kaviareň Slávia, Akcent paráda a hlavne mojich priaznivcov, ktorí mali možnosť sa so mnou stretnúť „naživo“.

Ján Hruška